Developed by JoomVision.com

Prezantohet Plani i Detajuar Vendor për lagjien “18 Tetori”

Prezantohet Plani i Detajuar Vendor për lagjien “18 Tetori” Përfaqësues të Bashkisë Lushnjë prezantuan të hënën e 14 prillit në lagjien “18 Tetori” të qytetit, Planin e Detajuar Vendor për zonën e Saravës. Të pranishëm në dëgjesën...

Shfaqet Premiera e filmit “Frymëmarrje”, e regjisorit Luljan Mehmeti

Shfaqet Premiera e filmit “Frymëmarrje”, e regjisorit Luljan Mehmeti Më mbështetjen e Bashkisë Lushnjë dhe sponsor gjeneral “Qerimi Sh.p.k”, u shfaq të hënën e 14 prillit në ambjentet e Qendrës Kulturore “Vaçe Zela”, Premiera e filmit...

Promovohet në Lushnjë “Ditari i 23 Qershorit” i Alfred Pezës

Promovohet në Lushnjë “Ditari i 23 Qershorit” i Alfred Pezës. Me mbështetjen e Bashkisë Lushnjë, u promovua të premten e 11 prillit botimi i parë i gazetarit të mirënjohur dhe Deputetit të PS për Qarkun e Elbasanit, Alfred Peza. Drejtues...

Përkujtohet 75-vjetori i lindjes së “Nderit të Kombit” Vaçe Zela

Përkujtohet 75-vjetori i lindjes së “Nderit të Kombit” Vaçe Zela Me rastin e 75-vjetorit të lindjes së Artistes së Popullit, Vaçe Zela, të hënën e 7 prillit u organizua në Qendrën Kulturore që mban të njëjtin emër, aktivitet madhështor...

Muzikë e ballokume me rastin e Ditës së Verës

Muzikë e ballokume me rastin e Ditës së Verës Më muzikë e ballokume u festua në qytetin e Lushnjës 14 Marsi, i njohur si Dita e Verës. Nën kujdesin e veçantë të Kryetarit të Bashkisë, z. Fatos Tushe, në sheshin qendror të qytetit u zhvillua...

Z. Fatos Tushe vlerësoi me “Çertifikatë Mirënjohje” 20 mësues të qytetit

Z. Fatos Tushe vlerësoi me “Çertifikatë Mirënjohje” 20 mësues të qytetit Mes duartrokitjeve të fuqishme dhe një pjesëmarrjeje massive, u festua në Qendrën Kulturore “Vaçe Zela” 7 dhe 8 Marsi, Dita e Mësuesit dhe Gruas. Përmes një aktiviteti...

Izraeli shpreh interesimin për tregun e madh të Lushnjës

Izraeli shpreh interesimin për tregun e madh të Lushnjës Të martën e 4 marsit, Kryetari i Bashkisë Lushnjë z. Fatos Tushe mirëpriti në ambjentet e Bashkisë Lushnjë Ambasadorin e Izraelit në Shqipëri, z. David Cohen. Qëllimi i takimit të sotëm...

“Konferenca Praktikat e mira për komunitetin Rom dhe Egjyptian” zbarkon në Lushnjë

“Konferenca Praktikat e mira për komunitetin Rom dhe Egjyptian” zbarkon në Lushnjë Më kuadër të projektit “Praktikat më të mira për komunitetin Rom dhe Egjyptian” ,ditën e enjte datë 27 shkurt u zhvillua një takim në qytetin e Lushnjës....

Qindra qytetarë zhvilluan homazhe kushtuar Nderit të Kombit Vaçe Zela

Qindra qytetarë zhvilluan homazhe kushtuar Nderit të Kombit Vaçe Zela Qindra qytetarë lushnjarë nderuan figurën e lartë të Artistes së Popullit Vace Zela, duke zhvilluar homazhe të premten e 7 shkurtit në Qendrën Kulturore që mban emrin e këngëtares...

Kryetari i Bashkisë Lushnje shpreh ngushëllimet e tij për humbjen e madhe të gjithë shqiptarëve.

Kryetari i Bashkisë Lushnje shpreh ngushëllimet e tij për humbjen e madhe të gjithë shqiptarëve. Kryetari i Bashkisë Lushnje, z. Fatos Tushe, shpreh ngushëllimet e tij për humbjen e madhe të gjithë shqiptarëve. Në një konferecë për shtyp ai...

Komisionet e Këshillit Bashkiak janë:

PDFPrintE-mail

User Rating: / 0
PoorBest 

1. Komisioni Ekonomise, Finance-Buxhetit dhe Problemeve Sociale
-Servet Sula (Kryetar)
-Krenar Turku (N/Kryetar)
-Lindita Buxheli (Sekretare)
-Bujar Çela
-Nevila Bami
-Panore Veliu
-Denis Gava

2. Komisioni I Urbanistikes dhe Sherbimeve Publike
-Albert Divjaka (Kryetar)
-Bledar Çela (N/Kryetar)
-Nertila Nushi (Sekretare)
-Ylli Myftiu
-Xheladin Isufi
-Irma Kembora
-Osman Shehu

3. Komisioni Juridik, Rendit dhe Situatave Emergjente
-Rudina Jupe    (Kryetare)
-Ferdinand Gjermeni (N/Kryetar)
-Alfred Marku (Sekretar)
-Dervish Myftari
-Xhemil Sulo

4. Komisioni Arsim-Kultures, Sportit dhe Mjedisit
-Irma Kembora (Kryetare)
-Blerim Korreshi (N/Kryetar)
-Alfred Marku (Sekretar)
-Judmir Shurdhi
-Amarild Shurdhi
-Shpetim Axhani
-Marjus Myzeqari

5. Komisioni Marredhenieve me Jashte:
-Agim Xhindoli (Kryetar)
-Vladimir Malo (N/Kryetar)
-Ardian Sheme (Sekretar)
-Florenc Ahmetaj
-Shefqet Ahmetaj

6. Komisioni Kontroll-Revizionit te Brendshem:
-Nevila Bami (Kryetare)
-Lindita Buxheli (N/Kryetar)
-Mirela Lipe (Sekretar)
-Ardita Gjyla
-Gert Rista

7. Komisioni i Mandateve:

-Panore Veliu (Kryetar)
-Rudina Jupe (N/Kryetar)
-Nertila Nushi (Sekretare)
-Shpetim Axhani
-Ylli Myftiu

Informacione te Dobishme

Rrethi i Lushnjes

Rrethi i Lushnjes

Rrethi i Lushnjës bën pjesë...
Historiku i Qytetit

Historiku i Qytetit

Si qendёr e banuar Lushnja u krijua...
Emblema

Emblema

Stema ka formen e nje parzmoreje,...

Asistencë Ligjore

 Këtu do të gjeni të gjithë...
Kontakt / Contact

Kontakt / Contact

 Kontaktoni / Contact us ...

Foto Galeri

03
030
031
033
034
04
06

Na ndiqni në Facebook

Rrjeti Rinor Lushnjë

Harta e Qytetit