Developed by JoomVision.com

Kreu i Bashkisë uron besimtarët e krishterë me rastin e Pashkëve

Kreu i Bashkisë uron besimtarët e krishterë me rastin e Pashkëve Në kuadër të ditës së Pashkëve Ortodhokse dhe Katolike, Bashkia e Lushnjës kremtoi këtë ditë të shënuar me qytetarët lushnjarë. Që në orët e para të mëngjesit të 20 prillit,...

Prezantohet Plani i Detajuar Vendor për lagjien “18 Tetori”

Prezantohet Plani i Detajuar Vendor për lagjien “18 Tetori” Përfaqësues të Bashkisë Lushnjë prezantuan të hënën e 14 prillit në lagjien “18 Tetori” të qytetit, Planin e Detajuar Vendor për zonën e Saravës. Të pranishëm në dëgjesën...

Shfaqet Premiera e filmit “Frymëmarrje”, e regjisorit Luljan Mehmeti

Shfaqet Premiera e filmit “Frymëmarrje”, e regjisorit Luljan Mehmeti Më mbështetjen e Bashkisë Lushnjë dhe sponsor gjeneral “Qerimi Sh.p.k”, u shfaq të hënën e 14 prillit në ambjentet e Qendrës Kulturore “Vaçe Zela”, Premiera e filmit...

Promovohet në Lushnjë “Ditari i 23 Qershorit” i Alfred Pezës

Promovohet në Lushnjë “Ditari i 23 Qershorit” i Alfred Pezës. Me mbështetjen e Bashkisë Lushnjë, u promovua të premten e 11 prillit botimi i parë i gazetarit të mirënjohur dhe Deputetit të PS për Qarkun e Elbasanit, Alfred Peza. Drejtues...

Përkujtohet 75-vjetori i lindjes së “Nderit të Kombit” Vaçe Zela

Përkujtohet 75-vjetori i lindjes së “Nderit të Kombit” Vaçe Zela Me rastin e 75-vjetorit të lindjes së Artistes së Popullit, Vaçe Zela, të hënën e 7 prillit u organizua në Qendrën Kulturore që mban të njëjtin emër, aktivitet madhështor...

Muzikë e ballokume me rastin e Ditës së Verës

Muzikë e ballokume me rastin e Ditës së Verës Më muzikë e ballokume u festua në qytetin e Lushnjës 14 Marsi, i njohur si Dita e Verës. Nën kujdesin e veçantë të Kryetarit të Bashkisë, z. Fatos Tushe, në sheshin qendror të qytetit u zhvillua...

Z. Fatos Tushe vlerësoi me “Çertifikatë Mirënjohje” 20 mësues të qytetit

Z. Fatos Tushe vlerësoi me “Çertifikatë Mirënjohje” 20 mësues të qytetit Mes duartrokitjeve të fuqishme dhe një pjesëmarrjeje massive, u festua në Qendrën Kulturore “Vaçe Zela” 7 dhe 8 Marsi, Dita e Mësuesit dhe Gruas. Përmes një aktiviteti...

Izraeli shpreh interesimin për tregun e madh të Lushnjës

Izraeli shpreh interesimin për tregun e madh të Lushnjës Të martën e 4 marsit, Kryetari i Bashkisë Lushnjë z. Fatos Tushe mirëpriti në ambjentet e Bashkisë Lushnjë Ambasadorin e Izraelit në Shqipëri, z. David Cohen. Qëllimi i takimit të sotëm...

“Konferenca Praktikat e mira për komunitetin Rom dhe Egjyptian” zbarkon në Lushnjë

“Konferenca Praktikat e mira për komunitetin Rom dhe Egjyptian” zbarkon në Lushnjë Më kuadër të projektit “Praktikat më të mira për komunitetin Rom dhe Egjyptian” ,ditën e enjte datë 27 shkurt u zhvillua një takim në qytetin e Lushnjës....

Qindra qytetarë zhvilluan homazhe kushtuar Nderit të Kombit Vaçe Zela

Qindra qytetarë zhvilluan homazhe kushtuar Nderit të Kombit Vaçe Zela Qindra qytetarë lushnjarë nderuan figurën e lartë të Artistes së Popullit Vace Zela, duke zhvilluar homazhe të premten e 7 shkurtit në Qendrën Kulturore që mban emrin e këngëtares...

Mirësevini në Bashkinë Lushnje


Mirësevini në faqen zyrtare të Bashkisë Lushjne në internet. Kjo është dritarja virtuale që na bashkon të gjithëve edhe në internet.

Lexo më shumë...

 

Lajmet e Fundit

Kreu i Bashkisë uron besimtarët e krishterë me rastin e Pashkëve

Kreu i Bashkisë uron besimtarët e krishterë me rastin e Pashkëve

Kreu i Bashkisë uron besimtarët e krishterë me rastin e Pashkëve Në kuadër të ditës së Pashkëve Ortodhokse dhe Katolike, Bashkia e Lushnjës kremtoi këtë ditë të shënuar me qytetarët lushnjarë. Që në orët e para të mëngjesit të...
Prezantohet Plani i Detajuar Vendor për lagjien “18 Tetori”

Prezantohet Plani i Detajuar Vendor për lagjien “18 Tetori”

Prezantohet Plani i Detajuar Vendor për lagjien “18 Tetori” Përfaqësues të Bashkisë Lushnjë prezantuan të hënën e 14 prillit në lagjien “18 Tetori” të qytetit, Planin e Detajuar Vendor për zonën e Saravës. Të pranishëm në dëgjesën...
Shfaqet Premiera e filmit “Frymëmarrje”, e regjisorit Luljan Mehmeti

Shfaqet Premiera e filmit “Frymëmarrje”, e regjisorit Luljan Mehmeti

Shfaqet Premiera e filmit “Frymëmarrje”, e regjisorit Luljan Mehmeti Më mbështetjen e Bashkisë Lushnjë dhe sponsor gjeneral “Qerimi Sh.p.k”, u shfaq të hënën e 14 prillit në ambjentet e Qendrës Kulturore “Vaçe Zela”, Premiera...
Promovohet në Lushnjë “Ditari i 23 Qershorit” i Alfred Pezës

Promovohet në Lushnjë “Ditari i 23 Qershorit” i Alfred Pezës

Promovohet në Lushnjë “Ditari i 23 Qershorit” i Alfred Pezës. Me mbështetjen e Bashkisë Lushnjë, u promovua të premten e 11 prillit botimi i parë i gazetarit të mirënjohur dhe Deputetit të PS për Qarkun e Elbasanit, Alfred...
Përkujtohet 75-vjetori i lindjes së “Nderit të Kombit” Vaçe Zela

Përkujtohet 75-vjetori i lindjes së “Nderit të Kombit” Vaçe Zela

Përkujtohet 75-vjetori i lindjes së “Nderit të Kombit” Vaçe Zela Me rastin e 75-vjetorit të lindjes së Artistes së Popullit, Vaçe Zela, të hënën e 7 prillit u organizua në Qendrën Kulturore që mban të njëjtin emër, aktivitet madhështor...
Muzikë e ballokume me rastin e Ditës së Verës

Muzikë e ballokume me rastin e Ditës së Verës

Muzikë e ballokume me rastin e Ditës së Verës Më muzikë e ballokume u festua në qytetin e Lushnjës 14 Marsi, i njohur si Dita e Verës. Nën kujdesin e veçantë të Kryetarit të Bashkisë, z. Fatos Tushe, në sheshin qendror të qytetit u...
Z. Fatos Tushe vlerësoi me “Çertifikatë Mirënjohje” 20 mësues të qytetit

Z. Fatos Tushe vlerësoi me “Çertifikatë Mirënjohje” 20 mësues të qytetit

Z. Fatos Tushe vlerësoi me “Çertifikatë Mirënjohje” 20 mësues të qytetit Mes duartrokitjeve të fuqishme dhe një pjesëmarrjeje massive, u festua në Qendrën Kulturore “Vaçe Zela” 7 dhe 8 Marsi, Dita e Mësuesit dhe Gruas. Përmes...
Izraeli shpreh interesimin për tregun e madh të Lushnjës

Izraeli shpreh interesimin për tregun e madh të Lushnjës

Izraeli shpreh interesimin për tregun e madh të Lushnjës Të martën e 4 marsit, Kryetari i Bashkisë Lushnjë z. Fatos Tushe mirëpriti në ambjentet e Bashkisë Lushnjë Ambasadorin e Izraelit në Shqipëri, z. David Cohen. Qëllimi i takimit...

Kryesia e Bashkise

Kryetari

Kryetari

Kryetari i Bashkisë Lushnje është z.Fatos Tushe. Këtu ju mund te shkarkoni CV-në e Kryetarit të...

Nënkryetar

Znj.Teuta Korreshi është N/Kryetare në Bashkinë Lushnje. Këtu ju mund të shkarkoni CV-në e saj....

Nënkryetar

Z. Gentian Nushi është nënkryetar në Bashkinë Lushnje. Këtu ju mund të shkarkoni CV-në e tij....

Plani i pergjithshem vendor


Njoftime

Përzgjedhja e inspektorëve financiarë publikë.

Përzgjedhja e inspektorëve financiarë publikë.

Përzgjedhja e inspektorëve financiarë publikë. Në zbatim të urdhërit nr. 32, 27.02.2014 “Për...
Bëhuni pjesë e qeverisjes sonë

Bëhuni pjesë e qeverisjes sonë

Bëhuni pjesë e qeverisjes sonë Sot KB miratoi nismën e Kryetarit të Bashkisë, z. Fatos Tushe pë...

Rrjeti Rinor Lushnjë

Njoftohen të gjithë të rinjtë e Gjimnazeve në qytetin tonë se ka filluar aplikimi për te qenë...

counter

  • Members : 1
  • Content : 78
  • Web Links : 6
  • Content View Hits : 78096

Botime

Informacione te Dobishme

Rrethi i Lushnjes

Rrethi i Lushnjes

Rrethi i Lushnjës bën pjesë...
Historiku i Qytetit

Historiku i Qytetit

Si qendёr e banuar Lushnja u krijua...
Emblema

Emblema

Stema ka formen e nje parzmoreje,...

Asistencë Ligjore

 Këtu do të gjeni të gjithë...
Kontakt / Contact

Kontakt / Contact

 Kontaktoni / Contact us ...

Foto Galeri

03
030
031
033
034
04
06

Na ndiqni në Facebook

Statistika

Rrethi i Lushnjes ka gjithsej 45.557 familje.

Rrjeti Rinor Lushnjë

Harta e Qytetit